Hotel Azul Escondido
Hotel Azul Escondido Puerto Escondido är beläget 6 km från Mirador Summer Romance och 250 meter från plaza azul. Det här hotellet erbjuder gästerna kassaskåp.
Puerto Escondidos centrum kan nås inom 10 minuters promenad. Playa Principal finns cirka 6 minuters promenad bort. Hotellet erbjuder närhet till Bahia Puerto Escondido, som ligger mindre än 550 meter bort. Dessutom finns busstationen Villa Escondida para Oaxaca ett stenkast från boendet.
Azul Escondido i Puerto Escondido erbjuder rum med uteplats och balkong samt byxpress och luftkonditionering.
Restaurangen Benditos Ristorante y Pizzeria är belägen cirka 7 minuters promenad bort och serverar italienska rätter.
- Lokala sevärdheter
- Bahia Puerto Escondido150 m
- Downtown Puerto Escondido550 m
- Monumento a los ninos heroes650 m
- Experiencia300 m
- Pacific Charly300 m
- Busto de Luis Donaldo Colosio600 m
- plaza azul300 m
- Commercial Walkway550 m
- Cascada La Reforma550 m
- Playa Principal350 m
- Flygplatser
- Puerto Escondido Flygplats4,2 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Säkerhetsfack
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
På rummet
- Sittgrupp
- Uteplats
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Hotel Azul Escondido?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Hotel Azul Escondido till centrum. - 💵
Vad är priset för ett rum på Hotel Azul Escondido?
Det genomsnittliga priset för ett rum i Hotel Azul Escondido är 78$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Har rummen på Hotel Azul Escondido en arbetsplats?
Ja, du kan hitta arbetsbord i vissa rum på Hotel Azul Escondido.